Täna andis keha tugevalt märku, et aeg on taas teha korralik suurpuhastus. Kummalised valud üle keha – jalgades, kätes, liigestes ja veresoontes. Tundus pisut isegi hirmutav. Viimasel ajal kohatised imelikud valusutsakad ka peas ja täitsa suvalistes kohtades üle keha. Ma olen teinud viimase poole aastaga väga tublid sammud paremuse poole, kuid ikkagi just toitumisega kaugel ideaalist ja oma eesmärkidest. Ja eesmärgid, uskuge mind, on mul üsna suured. Ma lihtsalt olen selline äärmusest äärmusesse inimene ja teisalt liiga käegakatsutav ei motiveeri mind. Minu jaoks peavad olema eesmärgid suured, et mul oleks võimalik end pisut tagant tõugata ja ennast ületada. Saavutusvajadus, ptüi.

Kes mind juba varasemalt jälgib või lähemalt tunneb, see teab, et kõige imelisem vahend minu jaoks on veepaast.

Mida ma loodan seekordsest paastust? Peamine eesmärk on lasta kehal end puhastada ja parandada, samuti tegeleda taas pisut oma emotsioonidega ja vaikselt liikuda elu poole, millest unistan. Peale paastu tahan kindlasti väga läbimõeldult toituda (raw vegan) ja vaadata mida, kuidas üldse omale kehasse panen nii suu, naha kaudu kui ka emotsioonide läbi. Mul on silme ees imeline visioon, iga päevaga liigun järjest lähemale. Ja see teeb mind päriselt õnnelikuks. Paast annab hea võimaluse teha taas suure hüppe edasi.

Emotsioonidega ja iseenda arenguga tegelemine omakorda aitab mind lähemale minu unistustele. Üks eesmärk juba kohe ja nüüd on pühendada rohkem aega SuperFit blogile. Ma ise usun kindlalt, et blogil on minu sisemises arengus väga suur roll. Kirjutamine aitab ennast analüüsida, mõtted oma peast välja saada. Peas ringlevad mõtted kipuvad olema kaootilised ja neid on raske metodoloogiliselt vahel ritta seada ja korralikult läbi mõelda, tihti jääb mõte ühte kohta tiirlema. Selline terapeutiline toime minu jaoks. Isegi kui keegi teine ei loeks seda.

Nii nagu alati on kindlasti inimesi kes ei pea seda õigeks ning paluvad mul “tulla mõistusele”. Ausalt, ma olen täiesti kaine mõistuse juures ja just seepärast ma paastu praktiseerin :). Ära palun muretse, minu esimene 10-päevane veepaast toimus järelvalve all ja juba umbes-täpselt 20 aastat tagasi, kui ma olin alles 19 aastane. Ka tol korral oli ainsaks põhjuseks minu tervis. Ma olen paastunud palju kordi ning sadu ja sadu tunde ennast harinud sellel teemal. Ma olen varsti paastumise elav leksikon 🙂

Varasemad positused veepaastu teemal:

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.