Need kes mind lähemalt teavad või kes hoiavad end kursis minu blogipostitusega teavad, et olen juba mõnda aega tegelenud enesearengu ja teadlikusega. Vaikselt nuusutanud, harjutanud, õppinud ja proovinud. See on andnud tohutult sisemist rahu ja avardanud maailmapilti viisidel, mida ma ei oleks osanud oodatagi. Suuresti sai see alguse 2017 veebruaris, kui hakkasin enda jaoks selgeks mõtlema ja kirja panema oma eesmärke (loe ka vahekokkuvõtet). Kui varem olin ikka mõelnud ja unistanud, siis tuleb välja, et mõtete kirjapanek aitab päriselt ka neid endale teadvustada ning seada suunda. Sellest saigi alguse minu muutumise teekond. Muutus on olnud eelkõige sisemine, ma olen juba praegu hoopis teine inimene kui alustades. Pea pooleteise aastaga on eesmärgid ja unistused loomulikult muutunud. Suuremad sihid on küll samad, kuid olen palju teadlikum ja oskan vaadata rohkem enda sisse. Mõni unistus on leidnud täiesti uue taseme, mõni jäänud, mõni hoopiski kadunud. Ma usun, et see ongi loomulik teekond eneseleidmisel.

Kuna uus maailmatunnetus ja isegi väikesed muutused on mu elule andnud nii palju juurde, siis tahan veelgi enam ennast avastada ja muuta, et tunda ühe tervikuna. Mul on oma elust ja unelmatest selge ja erk kujutelm. Selleks, et sinna jõuda, on vaja veelgi rohkem iseendaga tegeleda. Aeg aga lendab kõrvalt vaadetes väga kiiresti ning ma ei taha lasta seda lihtsalt sõrmede vahelt läbi voolata. Pisut tiksub ka kuklas kunagine kokkulepe iseendaga, et 40 saab olema minu jaoks nii sisemise kui välimise supervormi aasta.  Ega see kokkulepe ei ole tegelikult kõige tähtsam asi maailmas, kuid siiski miski, mis mind viimasel ajal paneb mõtlema. Seetõttu võtan enda jaoks korraga ette suuremad teemad ja ja püüan end panna toimima suuremas kooskõlas iseendaga. Seetõttu kutsungi seda muutust koodnimetusega “Totaalne muutumine”.

Totaalne muutumine tähendab minu jaoks harmooniat sisemises ja välimises ilus. Kui siiani olen suuremat rõhku pannud sisemisele, siis just eriti viimasel ajal tunnen, et ma ei ole üks tervik. Kui sees on ürgne ja naiselik tunne, siis on seda raske füüsiliseks vormida. Eks kaal, millega ma rahul ei ole, mängib siin oma rolli. Välimus viimastel aastatel üldse. Tahan, et sisemine kirg väljenduks ka ennast peeglist vaadates – ilus ja heas vormis.

 

Põhilised fookusteemad minu enda jaoks. Nagu näed, siis võrreldes varasemaga on need muutunud pigem üldisemaks. Jah, eks iga selle teema sees on palju ka detailseid unistusi, aga need kõik koonduvad üheks suureks teemaks kokku.

  1. Harmoonia ja eneseareng. Ma olen aastaga saanud mindfulnessi e. teadlikuse, kohaloleku ja enesesse süübimise tõeliseks fänniks. See hõlmab tegelikult endas kõike, mis aitab olla endaga rohkem kooskõlas. See ei tähenda minu jaoks lihtsalt meditatsiooni või teatud praktikaid, vaid elustiili, mis koosneb paljudest tahkudest. Igapäevane olemine, õnn, rahu, töö, pere, hobid, tervis jne. Sisuliselt kõik mis puudutab elu ja endaks olemist.
  2. Naiselik ilu. Väljendub põhiliselt välimuses ja olemuses. Ma tean kes ma olen sisimas ja tahan seda kõike ka välja peegeldada. Nii nagu lõhnad, muusika, tunded võtavad mind sõna otseses mõttes põlvist nõrgaks, on see varem olnud nii ka minu enda välimuse puhul. Lihtsalt olin endasse armunud. Tahan seda tunnet tagasi saada. See tähendab eesmärki olla heas vormis ja hoolitsetud. Ma ei sea endale piiranguid, et ilu saab olla ainult naturaalne. Kui tunnen, et tahan oma välimuses midagi muuta olemaks iseendaga rahul, siis teen seda. Olgu see siis mis tahes, kas looduslik päevitus, hästi lõhnav nah, ripsmepikendused või värvitud huuled. Ma ei taha ennast piirata mingite eelarvamustega, lihtsalt toimida tunde ajel. Lühidalt  öeldes tahan olla iseenda jaoks atraktiivne.
  3. Armastus. Juuli lõpus täitub meil abielu 5. aastapäev. Kui suures plaanis on kõik hästi, siis igapäeva rutiin kipub siiski üsna tihti pingeid üles tooma. Tahan leida viisi, kuidas pingeid ei tekikski ja selle asemel hoopis pidevalt armunud olla. Lihtsalt õppida ja nautida hetkes olemist.
  4. Lapsed. Emaksolemise loomulik osa. Tahaks olla veel mõistvam ja avatum.
  5. Tervis. Ma usun, et tervis on ka tegelikult tugevalt seotud kahe esimese teemaga. Kuid siiski teadlikumalt ja rohkem tegeleda – olgu see siis õnnelik olemine, haiguste ennetamine ja ravimine või füüsiline aktiivsus.
  6. Tolerantsus. Nii enda kui teiste suhtes. Enda puhul väljendub see piiride ja sildistamise kaotamises. Olen õppinud, et kunagi ei saa öelda: “Teen ainult seda”, “Kuulan ainult seda muusikat”, “Olen ainult selline”. See kõik paneb liiga suured piirangud ja seega tekitab stressi. Iga inimene, mina ja sina kaasaarvatud peaks tegema seda, mis parajasti õige tundub. Minu meelest on just ilus, et inimesed on nii erienvad. Ja ilus on kui saan olla ise täpselt selline nagu just hetkel soovin. Seega soovin ka kõigile teile palju tolerantsust.

 

Praegu kirjutamise ajal tekkis sisse väga võimas tunne, sain vormida sõnadesse mõtted, mis juba mõnda aega on meelel olnud. Mõtted, mis ei ole siiani materialiseerinud. Kummalisel kombel muutus kirjutamise ajal kogu ruum ümber avaraks ja helgeks, ei oskagi seda tunnet selgitada. Kõik on lihtsalt suur, avar, hele ja positiivne. Äratundmine. Tohutu rahu, samal ajal ka võimas tunne.

 

Edaspidi püüan oma muutused panna kirja nii enda kui teie jaoks igal nädalal – olgu need siis seestpoolt tulevad või seotud välimusega.

 

 

Kirjutamise taustal lõid atmosfääri Gallant / Gentelman ja The Weekend / Call Out My Name
Foto /  Ashley Batz

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.