Aeg võtta tervise printsiipidest mõtiskluseks ette järgmine teema – päike ja päiksevalgus. Kui sa juhuslikult ei sattunud eelmisi lugema, siis rääkisin pisut pikemalt veest ja õhust. Need kes mind tunnevad teavad, et ma elan päiksest ja suvest. Mulle sobiks, kui oleks 9 kuud suve ning 3 kuud kestaksid kokku kevad ja sügis. Seepärast mõlgutan pidevalt mõtteid teise kliimasse kolimisest.

Päiksel on tugevad ravivad toimed, paljud meie elustiili haigused kaovad tänu päiksele, sest see võimaldab keha end taastada, kasvatada ja parandada. Samuti tänu päiksele suudab meie organism toota eluks vajalikke vitamiine. Alates D-vitamiinist, mida ilmselt kõik teavad. Tänapäeval on suuremal osal meie piirkonnas elavatel inimestel pidev päiksepuudus. Lisaks kui päike on parjasti lõõmamas, siis suure osa meist peab oma päevatööl sel ajal olema.

Oled kindlasti kuulnud palju jutte, et päike tekitab vähki? Minu hinnangul on see täielik jama ja pigem on see jutt erienvatele tööstustele (kosmeetika-, ravimitööstus) kasulik. Vastupidi, päike hoiab ära vähi teket ning hoopis päiksekaitsekreemid sisaldavad palju kantserogeene. Päike ei tekita meile nahavähki, vaid ravib nahahaigusi ja ON organismile eluks vajalik. Teatavasti tänu päiksele, õhule ja veele saame üldse eksisteerida. Juba Vanas Kreekas kasutati päiksevalgust terapeutilistel eesmärkidel.

Miks on päike vajalik

Mida mina järgin

Naturaalsete õlide SPF

 

Lõpetuseks paar vanemat pilti minust by Jüriskraaf.

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.