Alustasin umbes aasta tagasi iseenda totaalse muutmise teekonnaga. Nii nagu ehk tead minu viimase aja üsna avameelsetest postitustest (leiad need postitused siit) ja  läks aga elu oma rada ja kogu tähelepanu ning energia on läinud elu kõige mustemast august väljatulekule. See ei tähenda muidugi, et olen tagasi nullpunktis. Üsna kaugel sellest. Iga kuu, nädal, päev olen midagi enda juures muutnud. Olen iga päev uus mina. Kuid näen, et unistuste ja reaalsuse vahel on veel palju, mida saan paremaks muuta, et elada iseenda jaoks parimat võimalikku elu. Vahel on tunne, et elu läheb mööda ja soovitud asjad oma teed, kui nendega teadlikult ei tegele. Kui aus olla siis on tihti süüdlane ka mugavus ja vähene enesedistsipliin.

Nüüd olen saanud oma vaimse ja füüsilise tervise üsna stabiilseks ja on aeg poolelijäänut jätkata. Otsustasin alustada projekti, et 365 päevaga oma elu muuta. Aasta tundub päris paras aeg, et jõuaks enda juures nii väikseid kui ka olulisi muutusi ellu viia. Väikestest muutustest saab üles ehitada tugeva baasi suurte muutuste elluviimiseks, et olla parem, tugevam ja õnnelikum. Selle aasta jooksul (ja peale seda) keskendun väga palju iseendale ja oma unistustele. Püüan oma elust eemaldada negatiivse ja asendada asjadega, mida armastan. Tahan aasta pärast uhkusega läbitud teekonnale tagasi vaadata.

Ärge saage valesti aru. Ma ei ole masenduses, stressis ega kuidagi õnnetu. Täiesti vastupidi – ma ei ole kunagi olnud sisemiselt nii rahulik ja osanud sellist rõõmu elust tunda. Elust, inimestest, olukordadest … kõigest! Loomulikult ei ole minu elu ideealne, kuid muutunud on minu enda suhtumine. Võib isegi öelda, et olen enamasti väga postiivne ja oskan kõiges helget leida. See ei ole küll tulnud üleöö ja ise, vaid on nõudnud väga palju tööd oma mõttemustritega. Vaatamata sellele, et majaehitus on aastaid pooleli, kaal ei ole ideaalne, tervis pole alati super, ei ole rahahunnikuid. Võingi jääda loetlema. Ma võtan neid mitte puudustena, vaid võimalusena areneda ja muuta neid asju.

Selle aasta jooksul olen tänu läbielatule õppinud juurde nii palju ja tänu sellele tean palju täpsemalt mida ma tahan saavutada. Olen õppinud, et saan olla täpselt see kes tahan ja elada ona elu nii nagu tahan. Kõik on vaid minu enda tahtes ja peas kinni. Hästi õige on ütlemine: “Oled see, mida sa mõtled!” . Olen alati olnud suur unistaja ja seadnud suured eesmärgid ja ootused. Ma ei tea, äkki seotud kuidagi Lõvi tähtkujuga – kõik või mitte midagi. Mind ei rahulda vähem kui milleks olen oma peas võimeline ja mida suudan luua.

Allpool on märksõnad minu enda jaoks. Kaudselt ja ka otseselt on need teemad omavahel seotud – üheta ei ole teine võimalik ja vastupidi. Suures piires kategoriseerides on teemasid, mis mind huvitavad, 10.

  1. Vaimne tervis
  2. Füüsiline tervis
  3. Eneseareng
  4. Suhted, pere ja armastus
  5. Keha, välimus, ilu ja enesehoolitsus
  6. Toitumine
  7. Karjäär
  8. Raha
  9. Mindful igapäevaelu
  10. Maailma paremaks muutmine

 

 

Oleks hästi tore kuulda, kas Sina ka oled oma elu teadlikult muutnud või plaanid seda teha. Veel on ka armas kui Sa ei ole sellele mõelnud, kuid inspireerin Sind oma lugudega sarnast projekti alustama.

#supermina365

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.