Üles

Lõpeta need 3 tegevust ja sinu elu on palju lihtsam

Tihtipeale teeme ise enda elu keerulisemaks kui see olla võiks. Mina olen selles vahel lausa supermeister. Tegelikult vaid mõni lihtne meie enda poolt muudetav asi võib igapäevaelu stressitaset märkimisväärselt alandada.

1. Kõigele “Jah” ütlemine

Sa ei pea kõigele “jah” ütlema. Muidugi, kui kõik sobib sinu plaanidesse ja tahad seda teha, siis igal juhul “jah”.

Ma ise olen astunud korduvalt ämbrisse, kui olen öelnud “jah” lihtsalt seetõttu, et tahan hea ja vastutulelik olla. Pärast aga kahetsenud, sest see “jah” on teinud minu elu oluliselt keerulisemaks ja stressirikkamaks. Tavaliselt on see olnud kuidagi tööga seotud,. Õigemini sõpradele/tuttavatele mingite tööalaste tasuta projektide tegemine. Tahad ju olla hea inimene ja tulla vastu, eriti sõpradele, isegi tasuta.

Ma usun, et olen õppinud nüüd ütlema ka “ei”. Loomulikult mitte kõigele, vaid kuulanud enda sisetunnet ja valinud ainult neid asju, mida päriselt tahan teha ja kus tunnen, et annan nii teistele kui endale suurimat väärtust. Jälginud, et ei võtaks endale tarbetut koormust.

Proovi tõsta ennast esikohale, isekas olla on täiesti okei, ja selle järgi oma otsus teha.

2. Püüd olla alati perfektne

Ükski inimene pole perfektne. Kõik teevad vigu ja see on täiesti okei. Perfektsuse tagaajamine tõstab oluliselt stressitaset, veelgi enam kui eesmärgi saavutamine 100% ei õnnestu. Sisuliselt kulutad oma aja üritades saavutada saavutamatut.

Püüa leppida, et oled sina ise kõigi oma heade ja vigadega ning parem naudi protsessi kui perfektset tulemust. Ma tean, et see on raske, sest kuigi ma üldiselt olen selline go-with-the-flow tüüp, kuid teatud teemadel ajan taga perfektsust. See aga on tekitanud minus aastaid väga suurt stressi. Seadsin endale ja teistele liiga kõrged normid, mistõttu näiteks oli mul ka väga raske tööd ja ülesandeid delegeerida. Ma ei usaldanud mitte kedagi peale iseenda ja tänu sellele sattusin rattasse, kust väja pääsemine võttis väga palju aega ja minu enda sisemist ressurssi.

Seega anna endast antud hetkel parim, naudi elu ja protsessi ning ära sea endale kättesaamatuid eesmärke.

3. Mineviku taganutmine

Loomulikult me kõik igatseme vahel minevikust midagikui noored olime, ilusad, kuidas elu oli lihtsam ja muresid vähem. Samuti milliseid vigasid oleme minevikus teinud.

Ei tasu minevikku liiga kinni jääda, sest see takistab edasi liikumist. Parem aksepteeri minevikku ja liigu edasi parema tuleviku ja uute võimaluste suunal. Ajas ei saa ju niikuinii tagasi minna (vähemalt veel mitte aastal 2019).

Seega võta olnut kui väärtuslikke õppetunde, mille abil saad endale parema elu luua.


Foto / Hanne Van Oeckel

Kommentaarid puuduvad

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.