Pole teab kui ammu oma mõtteid kirja pannud. Plaane ja mõtteid on palju aga kuidagi ei õnnestu nendega sügavamalt tegeleda – selline paigal tammumine jätkuvalt.

Üritan ennast viimaseid kuid kokku võtta, et teha elus kannapööre ja olla leebem iseenda vastu aga ei õnnestu. Selle ürituse algusest pikem blogipostitus. Põhiline põhjus ja vabandus enda jaoks on ajanappus ehk siis teisipidi öelduna töö üleküllus. Kui sügavamalt analüüsida, siis pigem minu tööga seotud käitumine, et ma raban tööd palju teha ja kaotan iseennast tihti varju ära. See aasta ei ole ma veel näiteks ühtegi päeva puhanud. Ma ei teagi miks ma selline olen, kas on see mingi kohusetunne, asjade hästi ärategemise tung, kontrolli omamise vajadus. Kummaline on see, et eraelus olen ma üsna chill ja pigem ei ole selline rügaja. Võibolla seetõttu, et kogu energia kulutan tööl ära. Tahaks seda väga muuta … jätkuvalt.

Mõni aeg tagasi tehti mulle Gallupi tugevuste testi ja analüüsi ning sealt tulid väljad domineerivad iseloomujooned: Adaptability, Achiever, Futuristic, Significance, Activator, Focus, Relator, Competition, Maximizer, Emphaty. Ju siis nende omaduste kombinatsioon mõjutab minu käitumist ja tegemisi, ka tervist ja kehakaalu, üsna tugevalt. Üritan oma mõtetes pidevalt muutuda aga mõtted ei peegeldu tihtipeale tegudeks.

Tahaks, et keegi lihtsalt seisaks kõrval ja ütleks, et teeme nüüd nii ja naa – siis oleks ju ääretult lihtne. Kuna üksi on seda kõike tohutult raske teha, siis olen teinud kõvasti tööd, et saada ka abikaasa Janari endaga paati ja toeks. Nii on ehk lihtsam oma mustreid muuta, kui keegi toetab. Seega ilmselt edaspidi ei keskendu siin blogis kõik ainult minule, vaid natukene laiemalt kogu meie perele.

Paigal tammumine ja ainult mõtetest muudatuste tegemine on kuhjunud järjest ja tunnen, et on vaja paisu tagant valla lasta ning uuesti samm-sammu haaval tegutsema hakata. Praegu mõtlen, et tuleks jälle üks mõtete ja ka keha puhastus teha. Hetkel valmistan enda meeli ette, et esimesel rahulikul kodusel päeval, kui on rohkem aega oma mõtetega olla, algust teha. Suure tõenäosusega saab see olema laupäev, mil võtan puhastamiseks appi veepaastu, et saaks keerata taas ühe uue lehe.

Kui kellelgi on häid soovitusi oma kogemustest, kuidas olete ennast rattast välja rebinud, siis kuulan tänulikult.

 

 

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.