Täna on möödunud nädal eelmisest ehk esimesest kaalunumbri avaldamisest ja sissekandest ning aeg on anda märku kuidas nädal möödus. Kuna plaanin igal nädalal teha selleteemalise sissekande mõtlesin, et jube äge pealkiri oleks “Kaalulogi”. Noh nagu logiraamat.

Värsked andmed on sellised:
0. nädal – 107 kg
1. nädal – 106 kg

Kaalulangus seega 1 kg. Ma pean ütlema, et ei ole üldse endaga rahul, kuigi kaal ju langes. Esiteks puudus mul igasugune toitude planeerimine ja korrapärane söömine. Kogu nädal oli tööl kuidagi kaootiline ja tihti ei olnud aega lõunat süüa. See omakorda tekitas olukorra, et kui sai lõpuks süüa, siis oli isu täiesti ammendamatu ja ma ei teinud kõige paremaid toiduvalikuid.

Teiseks komistuskiviks olid üritused. Täpsemalt hirmus-pahale-ajale-langenud-vastlapäev ja teiseks Eesti Laulu vaatamine sõpradega. Vastlapäeval ei saa ju kuidagi ilma vastlakukliteta, sel aastal neid kukleid ka päris mitu kõhtu kadus. Kummaline on see, et tavaliselt ma söön ainult 1-2, seekord aga mitme päeva vältel. Täitsa halvasti noh. Teine üritus, mis rajalt maha tõmbas oli Eesti Laul. Vaatasime seda koos sõpradega ja loomulikult tõi igaüks midagi külakostiks kaasa – kes snäkke, kes torti. Ja kõik see toit oli niiiiiiiiii hea. Ja valge vein.

Muul ajal vähemalt üritasin olla tubli – süüa puuvilju, avokaadot, pudru. Mõned tõestavad fotod sellest allpool. Nagu öeldakse: “Pics or it didn’t happen”.

Püüan hommikuti kui vähegi aega on teha kaerahelbe- või neljaviljapudru. Kindlasti teen alati seda riisi- või mandlipiimaga, tavaline lehmapiim ei kuulu minu menüüsse juba mõnda aega. Õige ja magusa maitse annab juurde pool banaani ja peotäis endakorjatud mustikaid.

Vahesnäkiks ma armastan avokaadot. Tegelikult võin ma seda igast asendist süüa. Aga mulle ei meeldi kui avokaadon liiga küps ja juba selline õrnalt lögane – mulle meeldib selline õrnalt krõmps struktuur.

Ja ka tõestus patusest vastlakuklist. Jumal tänatud, et selleks aastaks on vastlad läbi. Win!

 

Uue nädala plaanid

Proovin uuel nädalal olla veel tublim ja hoida eemale suhkrust, nisust (proovin vältida võimalikult palju kõrrelisi teravilju) ja kõigest loomsest. Nendest ainetest loobumine aitab tekitada oluliselt paremat enesetunnet ja muidugi aitab kaalukaotusele kaasa big time. Proovin keskenduda pigem erinevatele puu- ja juurviljadele. Kuna ma olen tohutu magusasõber, siis kui juba üks tükikene šokolaadi või üks lusikas suhkrut läheb toidu sisse, siis ei suuda ma enam ennast ohjeldada. Kohe tekib vajadus saada veel ja veel, umbes nagu narkomaanil. Seega on kõige lihtsam võimalikul välistada suhkur. Nisu ja loomse osas umbes sama seis, tegelikult ma ei armastagi neid üldse, lihtsalt mingi imeliku sõltuvuse ja harjumuse ohver. Kui juba ühe ampsu võtan ja tahan muudkui veel ja veel. Kui ma alustan söömist, ei suuda enam lõpetada. Kuigi ma ei tunne nälga. Isegi kui on tunne, et ei mahu enam grammigi sisse, olge mureta mahub veel ja veel. Kui vabatahtlikult ei lähe, siis nuiaga takka pressides ikka.

Kindlasti pean jooma palju rohkem vett, rohkem kui viimasel nädalal. Püüan hoida veepudelit pidevalt haardeulatusest. Ma arvan, et peaksin muretsema omale uue ja ägeda veepudeli, see hoiab motivatsiooni juua ehk rohkem üleval. Mõlgutan mõtteid, et millist pudelit valida. Jube hea oleks klaaspudel aga seda on jällegi raske iga päev kaasas vedada. Millist veepudelit teie kasutate ja soovitate?

 

Vaatame, kuidas selline samm-sammu haaval unistuste poole liikumise plaan aitab edule kaasa. Raporteerin jälle nädala pärast. Hoidke pöialt ja olge terved!

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.