Kui oled varem siia sattunud tead, et veebruaris panin kirja 10 soovi kuidas soovin oma elu muuta. Kui sa ei ole neid mõtteid lugenud, saad seda teha siit.

Mõtlesin, et peaksin uuesti oma soovid endale meelde tuletama ja vaatama kui kaugele ma nendega olen 9 kuuga jõudnud. Pean kohe alguses ära ütlema, et mitte väga kaugele, kuid edasiminekuid siiski on.

1. Soovin toituda tervislikult

Toitumisega läheb nagu Eesti ilmaga – kord hästi, kord üle kändude. Ma ei ole saanud toitumisharjumusi selliseks nagu ise tahaksin. Püüan aga olla iga päevaga järjest tublim ja pigem muuta elustiiliks kui, et pean iga päev pead murdma mis ja kuidas.

2. Soovin olla vegan 

Liigun sinnapoole päeva kaupa. On perioode, kus olen täiesti vegan, siis jälle ei ole. Püüan end mitte sildistada, vaid käituda vastavalt hetketundele. Hetkel tegelen toitumise poolega, muus osas olen veel väga kaugel ideaalsest veganist.

3. Soovin rohkem liikuda ja olla aktiivne

Vot, sellega ei lähe üldse hästi. Leian ikka ja jälle vabandusi ja muid asjatoimetusi. Kindlasti tahan siinkohal ennast parandada.

4. Soovin alustada joogaga

See punkt on ka alles soovnimekirjas aga küll ma sinna jõuan. Vaikselt mõlgutan mõtteid ja nüüd on vaja end lihtsalt kätte võtta ja tegutseda. Ma arvan, et alustan kodustes tingimustes mõne algajate video taustal. Kui Sul on midagi head soovitada, siis olen rõõmus kui jagad oma kogemusi,

5. Soovin kaalust alla võtta ja olla heas vormis

Kõigub ühes rütmis koos toitumise ja liikumisega. Mul on praegu kindlad eesmärgid silme ees ja proovin selles suunas ka liikuda.

6. Soovin leida oma stiili uuesti

See punkt on taas kaudselt ja otseselt kaaluga seotud aga liigun vaikselt vähemalt mentaalselt soovitud suunas. Mure on lihtsalt selles, et minu pragusele kehakaalule on võimatu leida esiteks selliseid riideid nagu ma tahaksin ja teiseks kõik muu välimuse juures ka nagu ei sobi enam. Riiete puhul kui midagi ka leian, siis loomulikult näeb seljas kohutav välja. Mõtlen, et peaksin tegema ehk postituse koos piltidega, kuidas riided seljas välja näevad – saate siis arvamust avaldada, kiita ja laita.

 7. Soovin hoolitseda välimuse eest

See on punkt, milles olen tublisti paremaks muutunud, vähemalt naha ja juustehoolduse mõttes. Küllatki on mu juuksed väga halvas seisus, päris palju on lahtiseid ja murduvaid, seeega üritan neid hetkel ravida. Küll aga on taas ideaalini pikk maa pinna.

8.  Soovin tegeleda rohkem oma hobidega

Jaa, see on soov, mille täitumisega olen vast kõige enam pingutanud. Tegelen oma hobiettevõtmistega. Minu jaoks on hobi ja töö kohati käesi-käes käivad. Minu kõige südamelähedasemad teemad on e-turundus/arendus ja tervislik eluviis. Mõlema teemaga tegelen aktiivselt. See on minu motivaator ja arenguallikas.

9. Soovin tööalaselt uusi tuuli

Novot, taas soov, mis ei eksisteeri üksinda, vaid koos teiste soovidega. Täpsemalt hobidega. Kuna minu hobid on teatud määral minu töö ja vastupidi, siis läheb ka selle sooviga täitsa hästi. Käin palgatööl, kus on minu põhitegevuseks IT, lisaks on mul mõned isiklikud ettevõtmised ja start-upid, millega vaba aega sisustan. Anna märku, kui sind huvitab see teema täpsemalt.

10. Soovin tegeleda asjadega, mis teevad mind rõõmsaks ja õnnelikuks

Tegelikult ongi kõikide eelmiste soovide kombinatsioon midagi, mis teeb mind rõõmsaks. Iga väike edusamm ja edasiminek suurendab seda tunnet. Lisaks olen ma viimase poole aasta jooksul tegelenud väga palju enesearenguga ja enda koolitamisega erinevates valdkondades. Ma usun, et enesetunnetuse, arengu ja maailmavaate poolest olen ma viimase aasta jooksul tohutult muutunud. Ma näen asju hoopis teises valguses ja pigem positiivselt kui negatiivselt. Ma olen tegelenud endaga väga väga palju ja see on ennast päriselt ka ära tasunud.

 

Ma arvan, et 9 kuuga on muutusi toimunud päris palju. Kokkuvõtvalt isegi pigem viimase aastaga.  Muidugi võiks alati rohkem, paremini ja kiiremini aga ma usun, et iga asi tuleb omal ajal.

 

/Foto credits: Unsplash/

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.