Oma eelmises postituses rääkisin oma muutunud mõttemaailmast ja seitmest tervise põhiprintsiibist, mida üritan järgida. Täna tahaks arutleda pisut vee teemal.

Vesi on inimese elutegevuse jaoks üks tähtsamaid elemente lisaks õhule. Arvestades, et meie keha koosneb umbes 70% veest, aju 93%, veri 83%, lihased 75%, siis on tohutult oluline hoida seda veetaset ja varustada keha pidevalt värske ja laetud veega. Kehas peab vesi pidevalt ringluses olema ja vahetuma.

Vesi on meile kasulik igas vormis. Joo palju vett, käi duši all, uju meres, käi jalutamas kui vihma sajab. Ürita ammutada vett igal võimalikul moel. Usu mind, su keha on selle eest väga tänulik.

Mäletan aega kui mul oli tõeliselt piin piisavalt vett juua – lugesin igat klaasitäit, et ikka kaheksa täis saaks. Enamasti kas lihtsalt unustasin või sai isu keset päeva täis. Praegu joon ma palju palju rohkem -vähemalt 3 liitrit vett päevas (või rohkem) ja nii iga päev. Kui sul on sama probleem, siis ma võin julgelt öelda, et harjutamine teeb meistriks.

Paar nippi, mida mina alati järgin:

 

Kuidas on rohkem vett mind aidanud?

Kindlasti on nahk oluliselt säravam ja siledam. Kuna mul on väga kuiv nahk, siis iga pisemgi abi on teretulnud. Nahk on viimase ajaga tänu vee joomisele, toidule ja võimalikult naturaalsetele kehahooldusvahenditele märgatavalt paranenud. Mul on lapsest saati atoopiline dermatiit, kuid viimase aasta jooksul on olukord tohutult paranenud, vahel harva mõni laigukene tekib aga see on ka kõik. Varasemalt oli mu nahk nii kuiv, et lausa kestendas ja pudenes. Praegu aga on mõnusalt niiske ja pehme.

Peavalud on sisuliselt kadunud. Kui mul varem pea üsna tihti tuikas ja seega sõin sisse valuvaigisteid, siis nüüd ei ole ma juba mõnda aega ühtegi tabletti söönud. Kui tunnen, et pea hakkab õrnalt tuikama, siis kohe joon korraga pool liitrit kuni liiter vett. Umbes minutiga on tuikamine kadunud. Peavalu tulebki tihti veepuudusest (just värske vee) ajus. Katsetame sama ka Janari peal, kellel on varasemalt tihti olnud väga tugevad migreenihood. Praeguseks on need oluliselt vähenenud ja peaaegu kadunud.

Kaal langeb vee ja toidu sümbioosis. Küll vaikselt ja rahulikult, kuid langeb.

Liigestevalu on kadunud ja vererõhk on normaliseernunud.  Ma arvan, et ka toidu ja vee koosmõjul. Kui vahepeal oli vererõhk üle päeva 160-170, siis ei ole mõnda aega seda enam kordagi juhtunud. Sama ka liigsetega, eelmisel aastal veel oli hommikul peale ärkamist vähemalt esimesed pool tundi liikumist täielik piin – jalad olid paistes, liigesed tulitavalt valusad. Praeguseks on see vaid mäletus.

 

Seega ma soovitan tõesti südamest sul rohkem vett tarbida, sinu tervis muutub ainult paremaks! Kui sul tekib küsimusi või tahad arutleda, siis võta julgelt ühendust privaatselt, kommentaarides või näiteks minu Facebooki lehel.

 

 

 

 

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.