Teate, ma ei ole nii ammu kirjutanud. Peas on tohutult ideid, mida tahaksin maailmale jagada, teha, kuhu eluga liikuda. Kõik see jääb aga toppma, kuhjub ja kuhjub ning mina ise muutun iga päevaga aina rahulolematuks ja õnnetumaks.

 

Mis toimub?

Ma olen elus varem tööalaselt juba läbi põlenud ja nüüd tunnetan sarnast mustrit. Tunnen, kuidas töö tõmbab mind hetkel täiesti tühjaks, isegi siis kui on parajasti rahulik aeg. Tunnen tohutut rahulolematust nii vaimsel tasandil kui ka füüsilisel. Ma ei ole võimeline elama seda elu, mida tahan ja olema see inimene, kes tahan olla. Energia on täiesti olematu. Tunnen, et mina ei suuda hetkel ettevõttele, kus töötan, pakkuda 100% kõike endast ja ka vastupidi. Peamiseks põhjuseks on pidevad muutused, segadus ümber ja sees – arusaam, et tahksin hoopis teisiti toimetada. Pisut selline sabata koera tunne. See väljendub kohe kaalutõusus, osavõtmatuses, võimetuses olla iseendaga rahul, terviseprobleemides, unetutes öödes. Just tööstressiga kipub mul tavaliselt tihti hommikul enne või õhtul peale tööd sees iiveldama. Kummaline.

Huvitaval kombel tekib minu ümber alati ka korralik kaos igapäevastes toimetustes – koristada ei viitsi, söögitegemine on tohutu piin. Tunne on, et oleks justkui jube ajapuudus, mis tegelikult on muidugi kaugel tõest. Ühesõnaga üritan kõiki kohustusi tulevikku lükata. Samal ajal aga see kõik ärritab omakorda veelgi.

Hetkel tunnengi, et olen teelahkmel ja pean tegema otsuse. Otsuse teha tööalaselt suur muudatus. Minu unistus on teha tööd, mis päriselt mulle korda läheb. Enda jaoks. Täpselt nii nagu ma tunnen, et see on õige. Õnneks on mul see võimalus, sest lisaks põhitööle, olen juba hetkel väiksemas mahus ka ise endale tööandja. Lihtsalt on vaja teha otsus, et teha lõpuks lüke ja 100% oma asja teha.

 

Mis on see, mis paneb südame põksuma?

Tegelikult mitu valdkonda, ma ei tea veel kuidas, aga kuidagi tahan need enda jaoks kombineerida või vähemalt kõigi nendega tegeleda. Üks valdkond on digiturundus, millega olen tegelenud praeguseks 17 aastat /sniikpiik http://www.all-rebel.com/ ja servast tehnoloogia startupindus /sniikpiik http://www.parkonfly.com/. Teine valdkond on holistika ja eneseareng /sniikpiik http://www.superfit.ee / . Kolmas valdkond on ehk kõige naiselikum ja hõlmab elustiilibrändi, mida üritan juba mitmeid aastaid käivitada, kuid on jäänud siiani ajapuuduse ja tööväsimuse taha /sniikpiik http://www.myst.ee /.

Nagu näete on neid teemasid, mis panevad südame põksuma päris mitmeid. Samas ma olen üsna rahutu inimene ja vajan neid toimetamisi nagu õhku hingamiseks. Kõik need erinevad valdkonnad motiveerivad mind omal moel, teevad mind õnnelikuks, arendavad erinevatest külgedest ja annavad kokku sümbioosi. Muidugi kohe korraga kõigega 100% tegeleda ei jõua.

 

Mida toob tulevik?

Ma olen üsna kindel, et hinges me tunneme kui midagi ei ole enam üldse kohe õige, mõistus aga hoiab tagasi – kodulaen, pere, kohustused. Kuidas selle kõigega toime tulla? Samas sisimas on pidev hääl, mis tuletab iga päev rahulolematust meelde. Ja see hääl aina kasvab.

Seega tunnen, et lähiajal on ainuõige astuda samm oma unistustele lähemale.

 

Jagage palun oma kogemust kui olete teinud tööalaselt suure sammu, mis on esialgu tundunud üsna hirmutav.

 

 

Foto /  Mark Mühlberger

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.