Üles
Ves

Mõnikord ei allu meie mõtted plaanidele ja paastu kokkuvõte

Miskipärast, kuna olen arutlenud üsna tõsistel teemadel, siis vahel on raske ennast kokku võtta ja rääkida asjadest nii nagu need on. Mulle tundub, et see on iseenda kaitserefleks ebameeldivate teemade vältimiseks. Aju arvab, et kui ei pea mõtlema, siis probleemi ei eksisteerigi. Seetõttu on kirjutamiseks õige meeleolu, tunde ja sõnade leidmine keeruline. Seetõttu püüan edaspidi rohkem kirjutada ka positiivsetel ja rõõmsamatel teemadel. Muidu tundub, et jäängi oma postitustega hoogu võtma..

 

Kokkuvõte paastust

Pean ausalt tunnistama, et alustasin seekord paastu suuremate lootustega selle pikkuse osas. Hakkasin vaikselt sööma puuvilja 10. päeval. Tundsin, et kuna hetkel on päris hullumeelne töötempo ja päeva jooksul ei saanud ma energia taastamiseks ja kogumiseks aega maha võtta, siis tekkis tohutu väsimus. 7-10 päev ma lihtsalt haigutasin vahetpidamata. Laua taga istudes oleks vabalt võinud magama jääda. Seega tegin enda jaoks raske otsuse ja lõpetasin. Üritan endaga küll leebe olla ja kuulata keha aga siiski olen pisut pettunud. Tundub, et pean ootama pisut rahulikumat aega kui ei pea igapäevaselt mööda koosolekuid tormama, tunde rääkima ja pingsalt keskenduma. Teisel päeva õhtuks tekkis nii tohutu peavalu, et tahtsin mööda seina üles ronida. Lõpuks lihtsalt kannatasin ja magasin, hommikuks õnneks oli valu kui käega pühitud. Sellest ma järeldan, et minu keha on korralikult saasta ja mürke täis.

Tervise osas tekkisid paranemise märgid sisuliselt esimeste päevadega juba. Kummalised kõhuvalud maksa piirkonnas kadusid sisuliselt 2-3. päeval, samuti liigeste paistetused, liigne vesi kehas. Värinad, mis varem tekkisid nii 10-15 korda päevas on jäänud väga harvaks ja piirduvad paari korraga päevas. Juhtus ka üks kummaline seik, millele ei oska ma siiani tähendust päris hästi leida. 8. päeva õhtul töölt autoga koju sõites käis peas tuntav plõksakas ja äkki muutus vaateväli laiaks ja heledaks, silmad muutusid jahedaks ja justkui suureks. Nägin korraga kordades rohkem kui varem. Kas keegi on midagi sarnast paastu ajal kogenud ja oskab selgitada täpsemalt?

Keda kaal huvitab, siis 10 päevaga langes kaal 8kg, peale söömise alustamist on tulnud sellest tagasi 2kg ja nüüd paistab, et keha on stabiliseerunud.

Kui olla päris aus, siis ma ei ole päris rahul hetkel ka oma toitumisega. Peale paastu olen suutnud toitumises päris kenasti muudatusi sisse viia, samas vahel aga tekib ikkagi kontrollimatu robot-käitumine.  Ma olen kannatlik ja püüan saada aru, et 100% muutust ja toitumishäiretest vabanemist üleöö loota on ilmselgelt liiast. Seega püüan samm-sammult iga päev teha paremaid valikuid.

 

Hetkel püüan endasse haarata nii palju infot veganismist ja toortoitumisest kui vähegi võimalik. Vaatan videosid, dokfilme, käin loengutel. Just nädalake tagasi oli mul võimalus käia kuulamas Dr. Melanie Joy loengut  “Miks me armastame koeri, sööme sigu ja kanname lehmi: sissejuhatus karnismi”. Minu jaoks oli see silmaringi avardav ja avas mõtlemises täiesti uue suuna. Huvilistele vihjeks, et samasisuline loeng on YouTube’st täitsa saadaval

Toortoidu propageerijatest meeldib mulle väga blogija ja vlogija FullyRawKristina mõtteviis ja lähenemine toidule ja tervisele. Tema Youtube kanali leiad https://www.youtube.com/user/FullyRawKristina . Ehk jõuan ka kunagi nii kaugele oma toitumisega 🙂

 

 

Päikest ja järgmise korrani!

armastusega

 

 

 

 

 

 

Comment

  • Marie
    4. apr. 2016 at 12:42

    lugesin su kogemust ja väga huvitav on, tahaks ka ise paastumiseni jõuda… aga soovitan sul lugeda Arnold Ehreti raamatuid, temagi soovitab suures osas toortoitumist, paastu ja räägib palju omadest kogemustest. Lisaks on FB-s Ehretistide grupp, kus saab jagada oma kogemusi ja nippe: https://www.facebook.com/groups/arnoldehret/?fref=ts

    Ole tubli! 🙂

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.