Andsin omale mõni aasta tagasi lubaduse, et 40 aastasena olen elu parimas vormis, nii füüsiliselt kui vaimselt. Pidevalt mõlgub see lubadus meeles aga jätkuvalt hiilin kõrvale või teen kõike poolikult. Uue aasta alguses tabas mind ehmatus, et see ümmargune nuber on varsti ukse ees. Noh peaaegu. 1,5 aasta pärast. Harjumuste muutmiseks ja tulemuste saavutamiseks on aga see sisuliselt juba homme. Appi! Apppiii!

Kui olete siia lehele varem sattunud, siis teate kindlasti, et jupiti üritan ennast muuta. Kuigi alati ei ole kõik õnnestunud, arvan ma ikkagi, et kuradi hea töö olen juba teinud. Eelkõige oma mõtetega vaeva näinud. Õppinud elu teise nurga alt vaatama ja hindama. Proovinud rohkem hinnata sisu kui välist. Seega alustan samm-sammu haaval enda “totaalset muutumist”.

Mõeldes, mida tahaksin enda juures muuta, on mul pikemalt mõlkunud meeles ja/või vaikselt nii umbes 10 teemaga tegelenud. Enamus neist on omavahel seotud ja toetavad üksteist. Panin endale meeldetuletuseks oma 10 soovi lühidalt kirja. Tulevikus kirjutan kõigil nendel teemadel juba pikemalt.

  1. Soovin toituda tervislikult

Inimene on see, mida ta sööb. Pagana lihtne, samas pagana raske. Raske just jälgida ja endale kindlaks jääda, kui sind ümbritseb päevast päeva ahvatluste kiirtee. Vahepeal läheb mul sellega hästi, siis jälle allamäge. Ikkagi olen jonnakas ja jätakan. Proovin olla järjepidev ja endale kindel.

2. Soovin olla vegan 

See soov on seotud mõneti esimesega, et tahan toituda tervislikult. Teisalt jällegi on seotud eetikaga ja soovimatusega kahjustada loomi. Miks loom peab oma elu loovutama minu pärast? Liha ma õnneks eriti ei armasta, kuigi eks vahel ole ikkagi veel raske näha vorstis looma aga võtan päev korraga. Ja iga päevaga paremuse poole. Siiski on mul väga raske on loobuda juustust, sest ei ole leidnud midagi võrdväärselt asemel. Pingutan, kuid siiski. Kui kellelgi on häid soovitusi, palun jagage.

3. Soovin rohkem liikuda ja olla aktiivne

Ilmselgelt on tervislikuks ja terveks eluks vaja liikuda. Siiani on sellega mul samuti lood vahelduvad. Kunagi nooremana tegin kõvasti sporti, käisin iga päev trennis näiteks. Viimased aastad pigem rohkem periooditi .Vahepeal kampaaniakorras liigutan üsna tublisti ja siis jälle täiesti nulliring. Minu jaoks seotud väga palju tööpingega ja stressiga. Kui tööl raske parajasti, siis ka liigutama väga ei tõmba. Tuleb aga end käsile võtta!

4. Soovin alustada joogaga

Kunagi tegelesin pisut iseseisvalt joogaga. Nüüd olen hakanud jälle puudust tundma. Mulle meeldib joogaga kaasnev rahu ja enesesse vaatamine. Nii rahustav on panna peale mõnus vabastav muusika ja tegeleda iseendaga. Tahan võtta lähiajal kindlasti plaani. Esialgu ilmselt ise kodus katsetades, hiljem sooviksin minna joogatundi. Jällegi soovitused teretulnud.

5. Soovin kaalust alla võtta ja olla heas vormis

Selle eelduseks on kõik eelnenud 4 soovi. Ma olen viimaste aastatega väga kimpus oma kaaluga. No ilmselt, kes on siin pikem lugeja olnud, teab seda juba ammu. Ikka maadlen ja maadlen, kindlasti on feilimise põhjuseks puudulik järjepidevus. Alustan suure hooga, mõnda aega suudan vastu pidada, siis täielik läbikukkumine. Kindlasti on paljudel sama mure. Kui suudan olla järjepidev esimese soovidega, siis kindlasti kaasneb ka kaalulangus ja vorm paraneb.

6. Soovin leida oma stiili uuesti

Suuresti tänu kaalule ei ole ma ka välimuselt enam see, kes olin varem. Igal juhul ei ole ma ise rahul. Absoluutselt. Tahan hakata teadlikult sellega tegelema. Ma tean, kes ma olen sees ja isiksusena. Tahan, et see paistaks nüüd ka välja sellisena. See tähendab, et pean uuesti hakkama tegema kindlatest põhimõtetest lähtuvaid valikuid. Ka puudutab see näiteks endale riiete ostmist. Ei ole vaja tormata iga allahinnatus hilbu järgi, pigem olgu vähem ja kvaliteetsed aga need, mis mille kaudu saan ennast väljendada. Omamoodi. Minumoodi.

 7. Soovin hoolitseda välimuse eest

Jällegi süüdistan kaalu enda käest laskmise osas. Juuksed sorakil, nahk kuidagi hädapärast hoolitsetud. Jube. Võtan ette teekonna selle parandamiseks. Kiharad ilusaks ja värskeks, nahk toidetuks, küüned hoolitsetuks.

8.  Soovin tegeleda rohkem oma hobidega

Suuresti tänu töökoormusele ja -stressile olen oma hobidega tegelenud hooti ja mitte nii suures mahus kui tahaks. Sean fookuse igapäev pisut rohkem nendega tegeleda.

9. Soovin tööalaselt uusi tuuli

See soov tegelikult juba täitus veebruari alguses ja alustasin uues ametis. Olen aastaid (peaaegu kümneid) töötanud sisuliselt samas ettevõttes ja sama ametikoha peal. Jõudnud läbi põleda, olla depressioonis, lõpmatusena näivas stressis. Otsustasin eelmise aasta lõpuks ja selle alguses ennast selles osas tõsiselt kätte võtta ja midagi muuta. Tehtud! Punkt kirjas.

10. Soovin tegeleda asjadega, mis teevad mind rõõmsaks ja õnnelikuks

See hõlmab kõiki eelmisi punke ja lisaks loomulikult peret, sõpru. Olen aru saanud, et ei ole mõtet teha vägisi asju, mis tegelikult on vastumeelsed ja lõppkokkuvõttes teed pingutatult. See kõik tekitab stressi ja jätab vähem aega teha neid asju, mis päriselt ka korda lähevad ja õnnelikuks teevad. Alati tuleks mõelda, et kas see nüüd teeb mind või minu peret päriselt ka õnnelikuks. Kui ei tee, siis ei ole mõtet sellesse tegevusse panustada.

 

Saigi 10 soovi kokku loetletud. Ma luban endale, et iga päev tegutsen nende soovide täitumise nimel. Kui vahel komistan, tõusen püsti ja rühin edasi. Tuleb lubada endal eksimusi teha, oleme ikkagi ju inimesed.

Kas teil on ka eesmärgid või soovid oma elu muutmiseks mille nimel igapäevaselt pingutate?

 

armastusega

 

 

/Foto credits: Unsplash/

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.