Kas lihtsalt unistamine ja endamisi mõtlemine aitab päriselt soovitud sihini? Ma arvan, et vahel aitab, kuid tihti aga mitte.

Ma olen ise seda väga palju kogenud, sest ma olen parjalt suur unistaja. Mõtlen reisimisest, erinevatest tulevikuideedest, mida kõike tahaks teha – nimekiri jätkub pikalt. Küll aga olen tähele pannud, et ma ei suuda nendele unistustele, mis jäävad ainult minu pähe, fokusseerida ja seetõttu need tihti ei täitu.

Mõned mõtted, mis minu isikliku kõgemuse põhjal aitavad paremini saavutada unistusi ja eesmärke.

 

Kõigepealt, mis on unistus ja mis on eesmärk?

Mina defineerin enda jaoks, et unistus on idee või mõte kuhu tahan jõuda või mida saavutada. Eesmärk on samm (kas väiksem või suurem) unistuseni jõudmiseks. Eesmärk ei pea alati olema seotud ka konkreetse unistusega, vaid lihtsalt realistlik ja teostatav tegevus.

 

Unista suurelt

Unistus ei pea olema esmapilgul üldse realistlik või kergesti saavutatav. Unistus on see, mis paneb sind kusagile üldse püüdlema. Proovi seada eesmärgid seadmata endale piire – rahalisi, ajalisi, eelarvamustele põhinevaid. Ma olen pannud tähele, et kui panna endale liigselt piire, siis automaatselt hakkab piirama ja alateadvusele saatma signaali: “See on võimatu! See on võimatu!”. Palju parem on mõelda, et mida sa tahad nii, et ei ole ühtegi piirangut.

 

Sea realistlikud eesmärgid ehk sammud

Eesmärk võiks olla mingil viisil mõõdetav. Olgu see siis ajaline mõõde, mingi konkreetne fakt või midagi muud, mis just sinu eesmärki iseloomustab. See aitab saada aru, mida konkreetset peab eesmärgi täitmiseks tegema.

Konkreetne eesmärk peaks olema saavutatav. Loomulikult ei pea see lihtsasti tulema (sest eneseületus arendab meid ju), kuid samas saavutavad eesmärgid motiveerivad meid palju rohkem.

 

Kirjuta või joonista paberile

Või blogisse või telefoni või tegelikult kuhu iganes. Peamine on see, et sõnastad või visualiseerid enda eesmärgid (endale arusaadavalt) ja hoiad neid pidevalt silme ees. Soovitatakse tegelikult kirjutada eesmärke olevikus, nii nagu need oleksid juba juhtunud või nii parajasti on. Pane kirja kuidas sa tunned kui oled soovi saavutanud See toob unistused peast välja ja materialiseerib need aju jaoks. Vähemalt minu puhul on aidanud eesmärkide konkreetne sõnastus ja kirjapanek.

Muide, kirjapaneku toimimine on isegi teaduslikult tõestatud.

 

Sea prioriteedid

Kõike sa korraga teha ei jõua, seega on mõistlik seada eesmärkidele prioriteedid. Muidu tegeled korraga kõigega, tegelikult aga ei tegele mitte millegagi. Samas ära ikkagi unusta madalama prioriteediga eesmärke, muidu unustad need sootuks.

Samuti võid kategoriseerida eesmärgid vastavalt saavutamise ajale. Näiteks nädala, kuu, aasta je eesmärgid. See seab ka pisut paremini fookust. Mina näiteks koostan omale aeg-ajalt checkliste, mida on hea vastavalt endale seatud ajaraamile järgida. Ehk kunagi jagan näidiseid, kuidas täpselt teen seda.

 

Tuleta oma unistusi pidevalt meelde ja tee kokkuvõtteid

Vaata kirjapandut regulaarselt. See aitab hoida eesmärki mõtetes, saad aru kus oled hetkel võrreldes algse seisuga ja aitab enda jaoks paremini lahti mõtesteda ja analüüsida kuidas soovituni jõuda.

Muuda eesmärkide ülevaatus pidevaks harjumuseks. Meenuta neid regulaarselt: iga päev, kord nädalas, kord kuus. Ühesõnaga täpselt nii nagu sulle sobib.

 

Loodetavasti on sul minu nippidest enda unistuste elluviimisel abi. Ilusaid unistusi ja teostavaid eesmärke!

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.