Viimastel aastatel olen suures hädas oma juustega. Mõned aastad (loe: veel 5-6 aastat) tagasi olid mu juuksed ilusad, paksud, läikivad ja terved. Polnud mingit muret kasvatada neid pikaks nii, et ei näeks välja nagu sorakil salgud.

Viimastel aastatel aga läheb juuste seisukord järjest halvemaks. Nii mulle vähemalt tundub. Juuksed murduvad kergesti, on õhkuesed ja säbrulised ning hoiavad täpselt nii nagu ise tahavad. Aprillis lõikasin juuksed tublisti lühemaks arvates,  et ehk on probleem paljuski katkistes juukseotstes ning kui need ära lõigata, jääb tervem mulje. Natukene läks olukord paremaks … ajutiselt.

Umbes poolteist kuud tagasi hakkas metsikult juukseid peast tulema. Ausalt öedes ei julgenud kohati isegi enam pesta ega kammida. Oleks võinud lahtistest juustest külmemaks ajaks kampsuni vist kududa. Sisuliselt kõik toad, tööl laud, vann ja muud kohad paksu juuksehunniku all. Lisaks juuste väljalangemisele hakkasid juuksed väga kiiresti mustaks minema ja muutusid samaaaegselt ka säbruliseks. Isegi ei kujuta ette millest selline asi juhtus – stress, kehv toitumine või loomulik kadu? Meenus, et mul olid kodus Evonia kapslite jäägid, seega hakkasin neid tarbima. Meenus ka, et olin kevadiselt ilumessilt ostnud A. Vogeli Hair & Nail Power tabletid (hirsi ja nõgese ekstrakti koos õllepärmi ja tsingiga looduslik toidulisand), nüüd neelan neid usinalt.

Mulle tundub, et justkui on olnud abi ning juuksed ei ole enam peas lahti. Jipiii! Kuid pealse seda suuremat väljalangemist on juuksed üsna õhukesed ning peanaha lähedalt tundub vaatepilt üsna hõre.

Nüüd proovin igal viisil juukseid turgutada aga ega ilmselt mingit kiiret taastamise võimalust ei ole. Kui üldse.

Kui kellelgi on häid mõtteid ja nippe, kuidas saaksin oma juuksed tagasi ilusaks ja terveks, jagage palun infot.

 

2 vastust

 1. Juuksekasvu saab mitmel moel kiirendada, aga see võtab ikkagi aega. Kaks aastat tagasi olid mul heal juhul lõuani juuksed, nüüdseks on pikkus u 20 cmi rohkem(olen selle aja jooksul 8 korda juuksuris käinud ja lasknud rohkem kui 1 cmi maha võtta). Tegin alguses igal kuul pilti, et tulemust näha ja võrdlevad fotod motiveerisid väga.
  Alustasin sellega, et kammisin youtube´i läbi ja leäisin väga palju kasulikku infot. Leidsin sellise neiu https://www.youtube.com/user/beautyklove ja tema videotest olen väga väga palju õppinud. Kui natuke aega on, siis soovitan väga 🙂

  1. Kristi,

   aitäh infot jagamast, kiikan kindlasti soovitatud YT kanalit!

   Aitäh,
   Reilika