Viimane nädal on läinud üsna raskelt. Haigus, mis andis eelmise nädala lõpul märku on läinud iga päevaga hullemaks ja hullemaks. Lõpuks selgus, et asi on päädinud kopsupõletikuga. Vähemalt on teada nüüd põhjus ja saab jõudsalt ravida.

Sisuliselt nädal aega vegeteerisin palavikus 37,5-40 kraadi vahel. Hommiku poole madalam ja õhtul jälle laes. Alguses arvas arst, et lihtsalt gripiviirus, aga nädal aega palavikku ja aina ägenev köha tõstis punased lipukesed püsti. Midagi oli ikka väga valesti, et keha nii hullumoodi võitles. Rötgen andis kiire vastuse – parema kopsupoole põletik. Seega kiiresti antibiootikumiravile, kuigi see on kehale paras põnts ja üritan alati vältida. Praegu on aga oluline kiiresti põletik kehas alla saada, eks siis hakkan mõtlema kuidas keha antibiootikumide põntsust ravida. Ilmselt palju toortoitu.

See köha. Õudne. Sellist pikaajalist piina ei ole ma pidanud varem elus tundma. Sisuliselt võin köhida 10 minutit järjest täiesti hingetuks ja peaaegu oksendamiseni. Vähe sellest, et niigi jaksu ei ole. Ja nii vahelduvate pausidega võib see kesta 2-4 tundi järjest. Loomulikult lisandub sellele pea-, kopsu- ja kõik muud valud. Mõni öö on magada raske, sest kui pikali heidan, siis kohe köhin kuni pisarateni. Nii ma olengi vahepeal öösel tugitoolis või istun voodis, sest muidu on seis üsna lootusetu.

Liikumine. Võhma ei ole üldse. Autost arstikabinetini maksimaalselt 100 meetrit tundub kui maraton. Kui jõuan arsti ukse taha, siis oleks läbinud nagu 10 km elu kiireimat jooksu. Istun ja hingeldan, ülekeha läbimärg. Kodus esimeselt korruselt teisele minek on nagu mägironimine. Ei jõua ära oodata, kuni jõuan lõpuks uuesti normaalselt liigutada. Ilmselt võtab see ikka nädalaid aega.

Paastu olin ma sunnitud kahjuks katkestama. Mitte, et ma väga sööks, pigem joon värskeid mahlu ja närin pisut puuvilju. Isu ei ole väga, süüa ka eriti ei saa – kurk on nii ärritunud köhimisest, et iga kõvem toidutükk ajab tohutult köhima. Haiguse ajal raskelt seeditav toit ei ole niikuinii kehale hea, seega tunnen, et värskelt pressitud apelsinimahlast ja mahlastest puuviljadest (apelsin, arbuus, mandariin) täiesti piisab. Palju C-vitamiini ja vett rakkudele. Kaalule mõjub see kõik muidugi positiivselt, koos paari paastupäevaga on läinud alla 6,0 kg.

Mingi hetk tahan uuesti paastule tagasi minna, millla täpselt otsustan enda sisetunde pealt. Kuna keha on harjunud niikuinii minimaalse toiduga hetkel, siis on kindlasti üsna lihtne füüsiliselt.

 

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.