Esmalt eelmise kuu eesmärkide lühikene kokkuvõte.

Detsembriks seadsin endale 3 eesmärki:

1. Tegelen igapäevaselt tegevustega, mis aitavad mul elu lihtsustada [wc_fa icon=”check-square-o” margin_left=”” margin_right=”” class=””][/wc_fa] /check/ – teadlikult püüdsin elu lihtsustavatele nippidele rohkem mõelda. Igapäevases elus on kindlasti olnud väga palju kasuks. Ma arvan, et täitsa hea algus on tehtud ja nüüd saab vaid edasi paremuse poole liikud. Leiad minu nipid postitusest 20 mõtet kuidas elada lihtsamalt ja mida neist püüan järgida.

2. Ärkan hommikul varem [wc_fa icon=”adjust” margin_left=”” margin_right=”” class=””][/wc_fa] – siin võiks öelda, et selline poolik check. Mõnel hommikul suutsin ennast päris tublisti kokku võtta ja teadlikult varem tõusta, mõnel teisel hommikul seevastu jälle venitasin viimase minutini. Ma arvan, et suur roll oli siin pühadel ja vabadel päevadel, kui ei olnud hommikul kusagile kiiret. Ehket lootsin rohkemat, kui suutsin saavutada.

3. Blogiga tegelemine [wc_fa icon=”check-square-o” margin_left=”” margin_right=”” class=””][/wc_fa] – algus taas tehtud ja detsembri osas võin jääda täitsa rahule. Ma jäin rahule teemadega, mille üle arutlesin – sain nii mõnegi mõtte enda seest välja ja tekitasin eelkõige iseendale palju motivatsiooni ja inspiratsiooni, samuti olid mõned postitused tagataskusse juba jõutud varuks kirjutada. Jaanuaris jätkan samal lainel.

Kolmest kaks eesmärki sain saavutatud, ühest eesmärgist pool. Seega kokkvõttes olen endaga rahul. Detsember on küll läbi, mis ei tähenda aga seda, et need eesmärgid nüüd põõsasse viskaksin. Otse vastupidi, nüüd püüan ennast veelgi ületada.

 

Jaanuari eesmärgid

Uus aasta ja kuu ning seega uued eesmärgid, mida kuu jooksul täita.

 

1. Planeerimine, tegevuste prioritiseermine ja eesmärgistamine

Sean eesmärgiks oma aja ja tegevuste planeerimise pikemalt ette. Ma tunnen, et kasutan oma aega kõige efektiivsemalt kui mul on mingi plaan, mille järgi tegutseda. Oma loomult olen ma hästi püsimatu ja kaootiline. Seetõttu proovin enda paremaks organiseerimiseks hakata detailselt panema kirja ülesandeid, plaane ja ka pikema ning lühema aja eesmärke. Töökohustuste osas ma tegelikult pean juba aastaid tasklisti, kuid aeg on see ka oma igapäevasesse ellu tuua. Arvestades eriti, et lisaks enda arendamisele tegelen mitmete lisahobide ja ettevõtlusega.

Hea abimees, mille võtan tänasest kasutusele on bullet journal. See annab võimaluse luua just sellised nimekirjad ja vaated, mis on mulle vajalikud ja mis mind  ka kõige rohkem inspireerivad. Seest näeb bullet journal välja selline täpiline.

Anna teada, kas sind huvitaks tulevikus postitus, kus kirjutan sellisest märkete pidamise viisist pisut pikemalt ja jagaks ka oma märkmikust näiteid?

 

2. Hoian elamise rohkem korras

Mul kipub elamine üsna kergesti segamini minema. Eriti just neil perioodidel, kus on mul tööd ja/või stressi rohkem. Samas mulle meeldib kui kõik on laitmatult korras ja samal ajal ka minimalistlik. Jaanuaris võtan ennast koristamise ja tulemuse hoidmise osas tublisti käsile. Samuti kuulub siia alla pidev garderoobi ja üldiselt asjade revideerimine, et vabandeda nendest, mida enam vaja ei ole või ilma milleta saan vabalt hakkama.

 

3. Võtan karmilt ette tervise- ja kaaluteemad

Mõlemad teemad on omavahel tugevalt seotud. Seega tuleb tegeleda nendega korraga, tegelikult siia juurde käib ka tervislik toitumine, vee tarbimine, korralikult puhkamine. Samuti käib see eesmärk üheskoos esimesega, ehket hakkan kõike seda planeerima – mida söön, mida joon, vitamiinid jne. Ma tean, et kui olen kõik ette planeerinud, siis on järgimine palju lihtsam kui ekspromt tegutsemine. Kuna ma ei saa enda sisetunnet ja tungi veel päris hästi usaldada, siis alguses plaani järgi tegutsemine, usutavasti kunagi jõuan ka järgmise sammuni ja oskan keha paremini kuulata. Sest selle tundma õppimise ja kuulamisega ma tegelen aktiivselt.

 

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.