Üles

Inimkatse: Hallid juuksed. Kas aega saab pöörata tagasi?

Eellugu

Hallid juuksed tekkisid mul juba varases 20ndates. Mäletan, et umbes 23-24 olid kindlasti juba esimesed hallid juuksekarvad. Nüüd lähenedes 40le on neid ikka juba väga palju. Kuna üritan juukseid peale suurt kahjustamist turgutada ja ravida, siis värvida hetkel ka ei taha ja nii ma käingi juuksed pealael hallid ringi.

Ma isegi ei kujuta ette miks nii noorelt esimesed hallid juuksekarvad tekkisid. Põhjuseid võib ilmselt olla päris palju – stress, toitainete puudus, juuste keemiline töötlemine. Kes enam nüüd teab, millest ja miks.

Kuna viimastel kuudel langeb mul väga palju juukseid peast, siis lahenduste otsimise käigus sattusin artiklile milles väideti, et hallipäisust on võimalik tagasi keerata. Ma ei mäletagi enam kus see kirjutis täpselt oli, aga mõte tekitas põnevust ja soovi järgi proovida. Üritasin pisut rohkem infot leida, mõned temaatilised artiklid:

 

Kuidas magneesium aitab?

Magneesium lõhustab ja eemaldab peanahast sinna ladestunud kaltsiumisoolad. Kaltsiumisoolad takistavad juuksekarvade ainevahetust ja peanaha hapnikuga varustamist. Samuti leevendab peanaha põletikulisi nähte.

Loetu põhjal peaksid esmased muutused toimuma juba mõne nädalaga, suuremad aga kuude jooksul. Ühest artiklist käis läbi isegi periood kaks aastat – ma eeldan, et seal mõeldi pigem kogu juuksepikkuse värvimuudatust.

 

Milles seisneb katse?

Plaanin enne igat peapesu kui vähegi võimalik ja aega kanda peanahale magneesiumõli minimaalselt pooleks tunniks. Keskmiselt seega umbes 2-3 korda nädalas, olenevalt juuste seisukorrast. Õlitamise järgseks peapesuks on mul kaks toodet, mida kasutan vastavalt tundele. Konkreetsed tooted soetasin just juuste väljalangemise ja peanaha sügelemise raviks 1) SKIN-CAP shampoon ja 2) Emolium niisutav shampoon. Lisaks vahel kasutan Emolium emulsiooni kuivale peanahale, riitsinusõli, takjaõli.

Üritan olla võimalikult järjepidev ja kannatlik, esimese chekpointi teen 2 kuu pärast – seni kindlasti hoolega mökerdan. Ideaalis tahaksin kasutada vähemalt pool aastat ja seejärel otsustada kuidas edasi.

Pildid hetkeolukorrast, mis ei ole küll kõige paremad. Mingil põhjusel pildile ei taha hallid juuksed hästi jääda (proovisin küll erinevaid valguseid, aparaate), seega peate uskuma minu sõnu.

See pilt aga petab täiesti, juuksed tunduvad üsna ühtlased. Tegelikult aga umbes 1/3-1/3 on hallid.

Lootused on hetkel igatahes kõrgel ja loodan märgatavat tulemust. Umbes kahe kuu pärast teen vahekokkuvõtte (loodetavatest) esimestest tulemustest.

Kommentaarid puuduvad

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.