Postituse pealkirja esimene pool tundub päris kummaline, onju? Tegelikult on see aga sõna otseses mõttes tõsi – iga päev oleme natukene teistsugusemad kui eelmisel päeval. Iga päev muutuvad meie mõtted, uskumused, teadmised ja ka meie füüsiline keha kuni raku, aatomite, elektronide, DNAni. Võib-olla on seda esialgu keeruline mõista, aga kui jõuab arusaam kohale, siis annab see nii palju vabadust ja teadmist, et iga päev saad ennast muuta just selliseks nagu soovid. Ütlen ausalt, et ma olen 180 kraadi teine inimene kui näiteks 4-5 aastat tagasi ja see ongi väga ok!

See oli nüüd ilus sissejuhatus edasisisele ja ka faktile, et viimasel ajal väga harva siia kirjutama sattunud. Olen korduvalt võtnud uue postituse mustandi ette ja siis selle sama targalt jälle kinni pannud. Korduvalt. Lihtsalt ei ole olnud sisemiselt päris valmis kõike jagama. Samas on pidevalt mingi kripeldus sees, et pean seda tegema. Minu usk endasse ja maailmapilt on nii palju muutnud, et nüüd tunnen end valmis olevat. Oskan oma mõtteid enda jaoks arusaadavale kujule vormida.

 

ÄRKAMINE, USKUMUSED JA MÕISTMINE

Kirjutanud, lugenud ja arutanud olen tegelikult palju, rohkem kui kunagi varem, lihtsalt pisut  teistes kanalites ja privaatsemalt. Mõnikord lihtsalt olnud (loe: olesklenud) ja lasknud mõtetel voolata, vabalt sealt kust nad tulla ja kuhu minna tahavad. Või siis pannud märkmikkusse kirja laviinide viisi mõtteid, mida olen enda jaoks mõtestanud, et aru saada kogu seda infot mis minuni jõuab ja tekitab küsimusi. Et päriselt aru saada. Siis jälle lugenud raamatuid ja muid materjale ning võrrelnud neid enda uskumustega, vajadusel korrigeerinud. Õppinud.

Samuti on sellesse aega mahtunud hulk “müstilisi” kogemusi, mis mulle endale ei tundugi tihtipeale enam niiväga kummalised, kuivõrd pigem loomulikud. Õigemini ei tundu enam hirmutavad. Need on nii suhtlemised silmale nähtamatutega, energiate tunnetamised, füüsilised kogemused, nägemused, mõttega enda keha ravimine. Ühesõnaga seinast seina. Ma olen nendest kogemustest rääkinud vähestele inimestele, aga tunnen, et nüüd olen valmis neid ka avalikumalt jagama kartmata, et peetakse hulluks. Olen aru saanud, et toimuv on “päris”, leidnud enda jaoks selgitused ja mis kõige tähtsam – usaldan iseennast.

Nii nagu võid aimata, siis viimastel aastatel on toimunud minus tohutu ärkamine. Avastusretk iseenda ning maailma tõdedesse. Tänu sellele on mul tekkinud enda jaoks päris selged uskumused, et kõik saab alguse minust ja kuidas siis maailm minuga suhestub ning ka vastupidi. Olen aru saanud kuidas oma elu juhtida. Olulised on märksõnad on mõtted, emotsioonid, kvantfüüsika, epigeneoloogia, energia, isetervenemine jne. Keerulised sõnad, aga olemuselt nii lihtsad ja loogilised. Olen võtnud lõpuks vastutuse enda elu eest. Ehk oled lugenud minu varasemaid postitusi ärevuse ning paanika teemadel ja kuidas need on minu tervist päris rängalt mõjutanud. Selles mõttes olid ärkamise õppetunnid väga valusad, pidev surmahirm tõukas tagant, et ennast muuta. Ja seda ei juhtunud mitte üks kord, vaid korduvalt, kuni ma võtsin õppust ja hakkasin ISE vastutama.

Siiani olen põhirõhu seadnud endale vundamendi rajamisele, et muuta oma seniseid uskumusi, programme ja konstruktsioone, mis minuga ei süngi. Osad neist on tulnud kaasa lapsepõlvest, ühiskonnast, ümbritsevatelt inimestelt. Mitmed programmid, mis mind tegelikult ei teeni, olen loonud ka ise teadmatusest või läbi väliste mõjutuste. Nüüd aga oskan nendega tööd teha ja ennast “ringi programmeerida”. Loomulikult mõjutab mind ka väline, aga järjest vähem ja vähem. Püüan pigem kaeda oma sisemaailma mis aitab mul püsida keskmes ja leida rahu.

 

ELUSTIILI JA HARJUMUSTE MUUTMINE

Nüüd on aga jõudnud kätte aeg keskenduda rohkem ka tervislikule elustiilile ja harjumuste muutmisele. Minu jaoks on see kõige raskem asi üldse. Lihtsalt kohutavalt raske. Samas vältimatu, sest muutuda saame ainult oma harjumusi muutes. Harjumused viivad ettemääratud tulemuseni, aga mina tahan tulemusi ise valida.

Ühesõnaga nagu juba mainisin, siis praktikas ebaõnnestun tihti ja suurelt. Jah, oskan analüüsida, mediteerida, tean teooriat, aga tervislikuks olemist järjepidevalt praktiseerida on raske. Tegelikult olen korduvalt ka suutnud ja siis karmilt jälle auku tagasi kukkunud. Jälle uuesti sama ringi alustanud. Usun, et sama lugu on paljudele tuttav. Olen alati leidnud põhjuseid väljastpoolt – läbitud buliimia etapp, keerulised haigused või emotsioonid. Niiet ka siin pean õppima toetuma rohkem enda sisemaailmale mitte välisele. Minu jaoks suur samm edasi on endale tunnistamine ja arusaam, et ainult MINA saan seda muuta. Mitte keegi teine ei tee minu eest seda tööd ära. Raske on olnud endale ja teistele tunnistada. Enam see ei tekita minus süüd või tunnet, et seetõttu olen kuidagi halvem. Ma ei tee seda teiste jaoks ja välisel on mind järjest raskem kõigutada.

 

KUIDAS SIIS ÜHESKOOS EDASI?

Tervislikumaks muutumisel on mul veel väga pikk tee käia. Pean aga kusagilt sammhaaval algust tegema. Tean, et minuga samas seisus on väga väga palju inimesi. Paljud tunnevad lootusetust. Mul on alati sisemine soov aidata teisi, sõpru, läbi iseenda kogemuste. Tunnen, et nii mind kui ka ehk sind aitab kui panen oma avastusi ja teekonda kirja. Ausalt, ilma filtriteta.

Teemad, millega teen palju nii mõtte-  kui uurimistööd ja mis mind kõnetavad:

Nagu näed on tegelikult kõik need teemad omavahel seotud tervik. Mitmete teemade osas on mul kindlad arusaamad (mis võivad ajas loomulikult muutuda). Paljude teemade puhul pean ise tegema veel väga palju uurimistööd – loodan siikohal ka sinu abile. Kui oskad midagi soovitada, siis tee seda julgelt. Või kui on mingi teema, mida võiks arutleda, siis anna ka sellest märku.

Suure õhinaga sai nüüd päris pikk jutt kirja, peatselt juba uued jutud :)!

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.