Üles

Eksperiment: sellerimahla ime? Päev 2/365

Sellerimahla fenomen ei vaja ilmselt pikka sissejuhatust. Sellerimahla kultuse taga on meditsiinimeedium ehk Anthony William, kes propageerib täiesti looduslikke lahendusi paljudele haigustele. Kuna ma ise pooldan ka võimalikult keemiavaba haiguste ravi, siis see on üks peamisi põhjuseid mis pani mind alguses kõrvu teritama.

Ma ei mäleta täpselt kuidas info minuni jõudis. Ilmselt läbi mõne YouTube video, seejärel hakkas sellerimahlaga puhastus järest enamate kanalite minuni jõudma. Igatahes olen jälginud pikka aega Instagram’is edulugusid, vaadanud palju videosid ja lugenud läbi raamatu “Meditsiinimeedium“. Tahaks läbi lugeda ka Anthony Williami teised raamatud, aga pole veel selleni jõudnud.

Mida rohkem infot  ja teiste inimeste kogemusi olen uurinud, seda rohkem olen hakanud huvituma ka ise katsetamisest. Ausalt öeldes tunduvad tulemused väga imelised. Seega otsustasin, et proovin vähemalt kuu aega alustada enda päeva klaasi värskelt pressitud sellerimahlaga. Ma usun, et kuu aega on piisav aeg saamaks aru kas seller avaldab minu kehale mingit kasulikku mõju.

 

Millisele kasule loodan?

  • Maksa puhastus ja seedeorganite paranemine. Ärevushäirega koos või isegi enne seda sai põntsu maks ja muud seedeorganid. Sellega kaasnes ka tugev refluks, mis nüüdseks on küll minimaalne, kuid siiski ei ole veel päris kadunud.
  • Atoopilise dermatiidi ja sellega seotud nahakuivuse vähenemine. Õnneks olen suutnud dermatiidist peaaegu lahti saada, kuid ärevamatel perioodidel siiski pisut ilmutab ennast. Olukord on olnud aga nii hull, et väikse lapsena käisin lausa üle keha sidemetes. Lapsena hormoonkreemide kasutamisest on nahk olnud suure osa elust väga kuiv. Nüüd olen tänu pidevale hoolitsusele saanud naha üsna pehmeks, aga ikkagi kaldub kuivapoolsele ja vajab pidevalt niisutamist.
  • Vererõhu tasakaalustamine. Minu vererõhk võib olla üsna hüplik. Eriti hull oli muidugi ärevushoogude ajal. Stabiliseerimiseks pean lisaks ka palju vett jooma, tublisti kaalu alandama ja treenima südant koormusega ehk liigutamine, liigutamine, liigutamine. Loodan, et sellerimahlast on abi, sest aitab kaasa veresoonte lõõgastumisele.
  • Ärevuse ja stressi leevendamine. Pole saladus, et olen alates eelmisest sügisest maadelnud ärevusega. Seller on kesknärvisüsteemi rahustav ja stressi leevendavate omadustega. Kuigi mul on palju nippe, kuidas ärevust maha suruda, on kehakeemia rahustamine siiski suureks abiks.
  • Keha üldine puhastus. Lisaks seedeorganitele puhastab seller tõhusalt ka verd, keharakke ja aitab tõhusalt väljutada jääkaineid. Seller on diureetikum, mis sisaldab palju kaaliumi ja naatriumi, mis omakorda aitab väljutada kehast liigseid vedelikke koos toksiliste ainetega. Samuti viib välja raskemetalle.
  • Isude vähenemine ja kaalu korrigeerimine. Väidetavalt peaks olema abiks isude vähenemisele. Eks näis!

Lisaks mineraalainetele (magneesium, kaalium kaltsium) sisaldab seller palju vitamiine –  K-vitamiin, B1, B2, C-vitamiin jne.

Kuidas sellerimahla valmistada ja tarbida?

Mahla valmistamine on lihtsaimast lihtsaim. Mina võtan kimbu sellerit, hakin väiksemateks juppideks ja lasen läbi mahlapressi. Ongi valmis!

Joon mahla igal hommikul 1 suurema klaasi (või noh nii palju kui ühest kimbust parajasti mahla tuleb) tühja kõhuga ehk siis esimese asjana hommikul. Peale mahla joomist tuleks söömisega oodata 15-30 minutit.

Tean, et paljudele on selleri maitse vastumeelne. Mulle õnneks aga mahl maitseb omal kummalisel moel.

 

 

 

Igatahes täna on käes kolmas päev mahla joomist. Proovin regulaarselt raporteerida muutustest, kui neid on.

Kui jood sellerimahla ja oled märganud positiivseid muutusi või ka kui ei märka mingit mõju, siis anna palun märku – väga huvitav oleks Sinu kogemustest teada.

 

Kommentaarid puuduvad

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.