Kas tunned vahel, et võtad teiste arvamust liiga südamesse või lased sellest oma toimetamisi ja elu liiga mõjutada?

Inimestele on loomulik soov teistele meeldida, olla aksepteeritud. Vahel võib see soov muutuda hoopis liigseks muretsemiseks.

Tegelikult on ju teiste arvamused just täpselt seda, mis nad on – lihtsalt teiste inimeste arvamused. Olulised arvamused on nende omad, kes sinust päriselt hoolivad – vanemad, partner, lapsed, sõbrad. Üldjuhul on nende erimeelsusi ka lihtsam mõista – lõpuks tead ju ikkagi, et soovivad sulle ainult kõige paremat. Nende kõrval on aga ka suur mass inimesi, kelle arvamus ei peaks üleliia korda minema … juhututtavad, ebameeldivad kolleegid, kellegi tuttavate tuttavad, võõrad inimesed tänavalt, veebikommentaatorid, lihtsalt tavalised bully‘d.

 Selleks, et ennast mitte neist mõjutada lasta mõtle pisut allolevate soovituste peale.

 

1. TEISTE ARVAMUS EI OLE KUIDAGI SEOTUD SELLEGA, KES SA PÄRISELT OLED. NENDE ARVAMUS SINU KOHTA TULEB NENDE ENDA EBAKINDLUSEST

See, mida keegi teisest inimesest mõtleb, pole selle konkreetse inimesega üldjuhul kuidagi seotud – see on vaid arvaja enda hirmude, ebakindluse, kogemuste ja normide peegeldus. Sina oled jätkuvalt sina.

Inimesed, kes kritiseerivad liigselt teiste elu, on tavaliselt üsna ebakindlad isiksused, kes pole veel leidnud viisi, kuidas elada enda elu õnnelikult ja rahulolevalt. Nad ei ole iseendaga päris kooskõlas ja seega räägivad asjadest lihtsalt seetõttu, et tahavad end “kuuldavaks ja nähtavaks teha”. Tahavad saada tunnustust, kuid ei oska seda muudmoodi kui teiste arvelt teha. Tegelikult peaks neile kaasa tundma.

Inimestel, kes armastavad oma elu, ei ole mahti ega ka tahtmist lahata üleliia teiste elusid, kujundada negatiivseid arvamusi, õpetada kuidas sina peaksid oma elu elama.

 

2. ÄRA VÕTA TEISTE ARVAMUST ISIKLIKULT

Muidugi on raske sinu kohta räägitavat mitte liialt isiklikult võtta. Kuid proovi endale meelde tuletada, et ei tasu ebaoluliste asjade pärast elus minna närvi, on palju olulisemaid teemasid, millega tegeleda.  Ainult sina saad otsustada kuidas sa reageerid teiste poolt öeldule, seega saad sa ise oma emotsioone juhtida. Sinu käes on võim.

 

3. INIMESED NÄEVAD TÄPSELT SEDA, MIDA NAD TAHAVAD NÄHA

Arvajate ümberveenmisega ei tasu vaeva näha. Vahet pole kui palju proovid, enamasti jäädakse ikkagi enda arvamuse juurde. Sellised inimesed näevad ainult seda, mida ise tahavad. Nad on otsustanud end teatud viisil tunda ja sul pole mitte mingit kontrolli nende üle. Alati on inimesi kellele ei meeldi kes sa oled, kuidas ja mida sa teed. Ja päriselt, alati ei peagi kõigile meeldima. Ole lihtsalt sina ise.

 

4. SEE EI OLE NENDE ELU, SEEGA POLE NENDE ASI ARVUSTADA

Igal inimesel on õigus mõelda, mida ta tahab, just nagu sinul on õigus mõelda, mida sina tahad. Teiste arvamus sinust ei muuda ei sind ega sinu väärtust, kui sa ei luba neil seda teha.

Päeva lõpuks oled ainus inimene, kes peab oma valikud heaks kiitma. Seega oluline on sinu arvamus iseendast – see on ju sinu elu ja sina ise oled enda elu keskpunkt. Ainult sina elad endaga iga päev elu lõpuni koos.

Küsi endalt, kuidas tunned end mingeid asju tehes. Kui tunned hästi, siis see ongi täiesti piisav.

Enamus teavad sinu elu väga pealiskaudselt, väljaspool tegelikku perspektiivi. Samamoodi ei saa ka sina kunagi kellegi teise elu detailselt teada. Sa ei tea mis neid motiveerib, mis teeb neid õnnetuks või mis toimub nende peas, millised traumad või õnnelikud seigad on nende elus toimunud. Kõik elavad elu oma pagasiga. Nad ei tunne sind päriselt nii nagu sina ise tunned end.

 

5. IGAÜHE TÕDE ON ERINEV

Oluline on meeles pidada, et mis on kellelegi parim, võib olla teise jaoks halvim. Me kõik oleme nii ainulaadsed. Ainult sina tead, mis sulle sobib.

 

6. INIMESTE ARVAMUSED MUUTUVAD PIDEVALT

Kõik inimesed muutuvad pidevalt, nii ka arvamused ja hinnangud. Nii on ju ka sinuga – täna arvad üht, homme võid vaadata asjale hoopis uue nurga alt. Inimeste mõtted, ideed ja vaated muutuvad pidevalt.

See tähendab, et isegi kui keegi sinust praegu halvasti mõtlebki, siis võib tema arvamus muutuda tulevikus ja ka vatupidi. Kõik on liikumises ja muutumises.

 

7. ELU ON LIIGA LÜHIKE

Elu on liiga üürike, et kulutada oma aega ja energiat ebaolulisele muretsemisele. Ela oma elu nii nagu ise tahad, ole täpselt see kes tahad olla.

 

8. TEGELIKULT TEISTELE EI LÄHE NII PALJU KORDA KUI SA ARVAD

Keskmine inimene filtreerib oma maailma iseenda ego läbi, mis tähendab, et ta mõtleb enamikule asjadest “mina” või “minu” vaatest. Korda lähed sa oma lähedastele inimestele, võõrad tegelikult sinu teemadesse liialt ei süübi.

 

9. JA MIS KÕIGE TÄHTSAM – AUSTA KA ISE TEISI JA LASE NEIL ELADA OMA ELU, OLE TOETAV JA POSITIIVNE.

 

Avaldasin mõtted algselt MYST lehel.

 

 

Foto / Olivia Hutcherson

KOMMENTEERI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.